W Grudziądzu powstanie nowy ośrodek tradycyjnej medycyny chińskiej. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, bo medycyna Wschodu cieszy się w Polsce coraz większym uznaniem, ale na szczególna uwagę zasługuje fakt, że ośrodek działać będzie w ramach struktur Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Chińscy specjaliści pomogą pacjentom w walce z bólem. Inicjatywa ta pokazuje, że medycyna zachodnia i chińska nie muszą być sobie niesłusznie przeciwstawiane i mogą być wykorzystywane w sposób komplementarny.

Czytaj więcej...

Mój skep - Moja pasja

mojsklepDecyzją zarządu fundacji Amicorum w ramach kampanii promocyjnej "MÓJ SKLEP - MOJA PASJA" postanowiliśmy nieodpłatnie promować działalność naszych kursantów i dać im możliwość zaprezentowania siebie i swojego sklepu. Tych, którzy byli lub są naszymi kursantami Towaroznawstwa Zielarskiego zapraszamy do przesłania zdjęć oraz krótkiej adnotacji o Państwa sklepie/aptece zielarskiej. Zapraszamy również uczestników, którzy są aktualnie na kursie i prowadzą taką działalność.
 
Reklama Twojego sklepu będzie wyświetlana się na naszych stronach internetowych oraz będzie promowana przez media społecznościowe. Wykorzystamy narzędzia Google AdWords pozwalające efektywnie zareklamować sklep 
również w przeglądarkach google co wpłynie na pozycjonowanie sklepu/apteki w sieci internetowej. Przesłane materiały powinny zawierać zdjęcia Twojego sklepu/apteki, adres strony internetowej, adres email i inne dane kontaktowe. Dodatkowo prosimy o dołączenie krótkiej informacji o sobie i własnym sklepie. Mile widziane i wskazane są zdjęcia Państwa osoby np za ladą sklepu lub w tle witryny sklepowej. Oczywiście uśmiechnięci i szczęśliwi , zarabiający na swojej pasji. :) Prosimy również o informację czy dzięki kursowi Towaroznawstwa ZIelarskiego otworzyliście sklep, zatrudniliście dodatkowe osoby lub zamierzacie rozszerzyć działalność. Kampania jest całkowicie nieodpłatna realizowana ze środków Fundacji Amicorum.
 
Do udziału w Kampani promocyjnej mogą przystąpić tylko uczestnicy naszego kursu Towaroznawstwa Zielarskiego. Przesłanie informacji reklamowych automatycznie wiąże się z wyrażeniem zgody na upublicznienie Państwa wizerunku oraz danych kontaktowych przez Fundację Amicorum w ramach kampani promocyjnej " MÓJ SKLEP - MOJA PASJA".
 
Materiały prosimy przesyłać mailem zwrotnym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do udziału w kampanii promocyjnej.
Zespół Akademii Amicorum
 
 

Ziołolecznictwo znane jest od zarania dziejów.  Pierwsze udokumentowane  wzmianki o leczeniu ziołami pochodzą z kresu 200 lat p.n.e. okazuje się, że już wtedy popularne były rośliny, które wykorzystujemy  również chętnie dziś: rumianek, szafran czy piołun. Ziół do leczenia używano w starożytności, w średniowieczu i używa się ich również w czasach nam współczesnych.

Czytaj więcej...

Skąd się wzięło zielarstwo?

Chociaż dzisiaj leczenie ziołami jest powszechnie stosowaną metodą w walce z różnymi dolegliwościami i chorobami, a dziedzina ta wciąż się rozwija, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, z czego wyewoluowała. A zielarstwo, choć w nieco innej formie, niż znamy je obecnie, praktykuje się od dawna, a zioła już w świecie ludzi pierwotnych odgrywały istotną rolę.

Czytaj więcej...

Dziś wielu osobom wydaje się, że medycyna zachodu jest najbardziej rozwinięta. Znaczna część ludzi bez opamiętania i bez refleksji przyjmuje przepisywane przez lekarzy tabletki, lub robi to w ogóle bez konsultacji z osobami z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Jednocześnie mamy w ostatnim czasie również do czynienia z coraz mocniejszym trendem powrotu do naturalnych metod leczenia. Medycyna chińska jest jednak wciąż mało znana?

Czytaj więcej...