BAŃKI WAŻNA SPRAWA !

BAŃKI WAŻNA SPRAWA !

Stawianie baniek to metoda terapeutyczna wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej, a także w innych krajach Azji i Afryki. Proces polega na umieszczeniu specjalnych szklanych lub plastikowych kubków na skórze pacjenta, zwykle na plecach, ale również na innych częściach ciała. Następnie powietrze jest wypompowywane z kubka za pomocą ognia lub pompy, co powoduje tworzenie podciśnienia. W efekcie skóra zostaje "wciągnięta" do środka kubka, co może pomóc w rozluźnieniu mięśni, złagodzeniu bólu i poprawie krążenia krwi.

Metoda stawiania baniek jest stosowana w celu leczenia wielu dolegliwości, takich jak bóle pleców, bóle głowy, astma, zapalenie stawów, migrena, a nawet infekcje dróg oddechowych. Choć bańki stawia się tylko w określonych okolicach ciała, to celem działania bańkami nie jest jedynie zwalczenie dokuczliwych objawów choroby. Zarówno stawianie baniek jak i masaż bańką działają na narządy wewnętrzne, regulują pracę całego organizmu
oraz przepływ energii i krwi w naszym organizme, przez co przyczyniają się do wyleczenia choroby. Wielkość baniek należy dostosować do stanu
energetycznego pacjenta, jeśli mamy do czynienia z osobą niedoborową, dzieckiem lub starszą osobą do zabiegu wykorzystujemy bańki małe lub średnie, u osób dorosłych bez niedoborów, dorosłych w pełni sił zastosujemy raczej bańki duże.

Stawianie baniek może pomóc w wielu dolegliwościach i schorzeniach, a ostateczny efekt terapii zależy od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.

Kiedy stawiamy bańki?

  1. Bóle mięśni i stawów - zwłaszcza w przypadku przewlekłych schorzeń, takich jak zapalenie stawów czy ból krzyża.
  2. Choroby układu oddechowego - metoda ta może pomóc w łagodzeniu objawów chorób układu oddechowego, takich jak astma czy przewlekłe zapalenie oskrzeli.
  3. Problemy z krążeniem krwi - stawianie baniek może pomóc poprawić krążenie krwi, co może przynieść ulgę w przypadku problemów z niskim ciśnieniem krwi, obrzęków czy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
  4. Migrana i bóle głowy.
  5. Stany zapalne - takie jak zapalenie zatok czy zapalenie gardła.
  6. Choroby skóry - stawianie baniek może pomóc w łagodzeniu objawów chorób skórnych, takich jak trądzik czy łuszczyca.

   Warto jednak pamiętać, że stawianie baniek nie jest odpowiednie dla każdego i przed przystąpieniem do terapii warto skonsultować się z lekarzem lub doświadczonym terapeutą, aby omówić swoje indywidualne potrzeby i upewnić się, że metoda ta jest odpowiednia dla Twojego stanu zdrowia.

   Zapraszamy Was serdecznie na kurs Terapeuty Dróg Oddechowych. 

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.