Blizna po CC

Blizna po cesarskim cięciu ? Pszczoła leci na ratunek !

Blizna po cesarskim cięciu, wypadku czy operacji oddziałuje nie tylko na nasze ciało, ale również na psychikę. Najnowsze metody stosowane w medycynie estetycznej, apitarepii i kosmetologii dają nadzieje nawet osobom, które posiadają blizny od wielu lat. 


Blizną nazywamy tkankę łączną włóknistą, która powstaje w wyniku procesu naprawczego. Innymi słowy uszkodzoną skórę zastępuje tkanka łączna. Gdy rana jest stosunkowo płytka proces jest szybszy i ślad po zranieniu szybko znika. Jeżeli rana jest głęboka finalne stadium procesu jest dłuższe, a ślad pozostaje w postaci blizny. Tworzenie się blizny jest częścią fizjologicznego procesu gojenia. Uszkodzona skóra zostaje zastąpiona ubogokomórkową tkanką, Naskórek, który pokrywa bliznę jest bardziej podatny na urazy i cieńszy.

Blizna ma zmienioną strukturę, ma inne zabarwienie od skóry zdrowej, różni się reakcją na promieniowanie słoneczne, elastycznością i wytrzymałością.

Pielęgnacja skóry zawsze musi przebiegać dwutorowo, aby była skuteczna. Produkty pielęgnacyjne i wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane na skórze, nigdy nie dadzą 100 % efektu jeśli nie będą wsparte zdrową dietą i specjalną suplementacją. Połączenie działanie “od zewnątrz” i “od wewnątrz”na kluczowe znaczenie dla utrzymania skóry, włosów i paznokci w doskonałej kondycji i przedłużenia efektów zabiegów pielęgnacyjnych. 

Zastosowanie produktów pszczelich takich jak pyłek kwiatowy pszczeli, propolis i jad pszczeli przynosi niesamowite rezultaty nie tylko w pielęgnacji i odmładzaniu, ale również w leczeniu poważnych chorób skóry. Są polecane osób z cerą naczynkową, trądzikową. Propolis i apitoksyna mają szczególne miejsce w gronie preparatów leczniczych używanych do leczenia trudno gojących się ran, oparzeń, odmrożeń, odleżyn i blizn. Wiele wcześniej wymienionych kuracji, z zastosowaniem produktów pszczelich, zakończyło się ogromnym sukcesem  w postaci braku blizn, nawet po ciężkich oparzeniach. Specjaliści szczególnie podkreślają konieczność stosowania produktów pszczelich doustnie i na skórę w celu przyspieszenia i utrwalenia efektów. 

Szybki przepis 

MAŚĆ PROPOLISOWA

5g wosku pszczelego
100 g lanoliny (wosk z owczej wełny)
400 ml tynktury propolisowej

Wosk i lanolinę rozpuścić w gorącej wodzie, ciągle mieszając ostudzić do temperatury poniżej 40 stopni i dodać po kropli tynktury propolisowej. Wosku pszczelego może być o 2-3 g więcej.

Jak zrobić tynkturę propolisową ?

40 g propolisu
100 ml spirytusu (etanol 95%)
100 ml wody / przegotowanej lub destylowanej 

Do propolisu dodać alkohol i pozostawić w ciepłym i chłodnym mijescu. Wstrząsać dwa razy dziennie. Po sześciu tygodniach ściągnąc płyn, który się zgromadził nad osadem lub przecedzić przez sitko. Gotowy roztwór jest bazą do maści. Uwaga może brudzić ubrania ! Chcesz dowiedzieć, które z produktów pszczelich i w jaki sposób mogą pomóc Ci w pielęgnacji blizny po CC ?! Zapraszamy na kurs APITERAPII 

Źródła artykułu :
https://apiraws.com/blizna-po-cc-i-nie-tylko-kosmetolog-radzi-produkty-pszczele-na-blizny/
Detlef Mix " Miód zdrowie z natury"

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.