FENG SHUI - zaplanuj swoją przestrzeń !

FENG SHUI - zaplanuj swoją przestrzeń !

Feng shui to system filozoficzny i praktyczny pochodzący z Chin, który dotyczy aranżacji przestrzeni w celu zapewnienia harmonii i równowagi pomiędzy ludźmi a ich otoczeniem. Słowo "feng shui" oznacza "wiatr i wodę" i odnosi się do naturalnych sił i elementów, które wpływają na nasze życie. Według zasad feng shui, harmonijna organizacja przestrzeni ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, szczęście, relacje i sukcesy zawodowe.
Feng shui obejmuje wiele elementów, takich jak układ pomieszczeń, kolory, kształty, meble, rośliny, oświetlenie i dekoracje. Podczas projektowania przestrzeni zgodnie z zasadami feng shui, należy uwzględnić m.in. kierunki świata, formę terenu, a także indywidualne potrzeby i cele osoby, dla której projektowana jest przestrzeń.

Współczesna praktyka feng shui obejmuje wiele różnych szkół i interpretacji, ale w każdej z nich istnieją podstawowe zasady, takie jak umiejscowienie mebli, wybór kolorów, używanie roślin i innych dekoracji oraz utrzymywanie porządku i czystości w pomieszczeniach.

Jak zaprojektować kuchnię zgodnie z FENG SHUI ?

Zaplanowanie kuchni zgodnie z zasadami feng shui może pomóc w stworzeniu przestrzeni, która będzie sprzyjać zdrowiu, harmonii i obfitości. Oto kilka porad:

  • Umieść kuchenkę i zlew w odpowiednich miejscach: Zgodnie z zasadami feng shui, kuchenka powinna być ustawiona tak, aby kucharz miał wgląd na drzwi i okna. Zlew natomiast powinien być z dala od kuchenki, aby uniknąć konfliktów pomiędzy ogniem, a wodą. Wybierz kolory zgodnie z feng shui
  • W kuchni warto używać ciepłych kolorów, takich jak pomarańczowy, czerwony lub żółty, które pobudzają apetyt i dodają energii. Warto jednak unikać nadmiaru koloru czerwonego, który może prowadzić do nadmiernego pobudzenia.
  • Unikaj ostrych krawędzi i narożników.
  • W kuchni warto unikać narożników, ostrych krawędzi i punktów przecięcia, które tworzą tzw. "strzały trujące". Można wykorzystać zaokrąglone formy i meble z miękkimi liniami. Z
  • Zachowaj porządek i czystość. Kuchnia powinna być czysta i uporządkowana, aby zachować dobry przepływ energii. Nie należy też przechowywać żywności, która przekroczyła termin ważności, ponieważ może to wprowadzać negatywną energię.
  • Dodaj element ziemi: Element ziemi, reprezentowany przez ceramikę, kamień lub terakotę, może pomóc w zbalansowaniu energii w kuchni. Można więc użyć doniczek z roślinami lub postawić na blacie ceramiczne wazony lub misy.
  • Oświetlenie - w kuchni warto stawiać na naturalne oświetlenie, np. poprzez duże okna. W przypadku sztucznego oświetlenia warto unikać ostrzejszych żarówek, które mogą działać stymulująco na układ nerwowy, a zamiast tego wybierać cieplejsze, bardziej stonowane źródła światła.

Pamiętaj, że każda przestrzeń powinna być projektowana indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby i preferencje osoby, która będzie z niej korzystać. Zasady feng shui to jedynie ogólne wskazówki, które można dostosować do konkretnej kuchni i jej użytkowników.

Zapraszamy na kurs KONSULTANT FENG SHUI - na którym zdobędziesz wiedzę z zakresu planowania przestrzeni zgodnie z feng shui.

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.