Kurs dietetyki

Kurs dietetyki – czego można się na nim nauczyć?

Odpowiednia dieta w dużym stopniu odpowiada za stan zdrowia całego organizmu. Człowiek, który właściwie się odżywia mniej choruje i może cieszyć się z doskonałego samopoczucia. Osoby, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dietetyki powinny skorzystać z profesjonalnego kursu.

Profesjonalny kurs dietetyki, czyli jaki?

Profesjonalny kurs dietetyki powinien zostać przeprowadzony przez praktyka, dyplomowanego dietetyka, który nie tylko przedstawi teorię, ale także wskaże, na jakie kwestie należy uważać i zwracać uwagę w praktyce. Podczas kursu powinny zostać poruszone zagadnienia w szerokim wymiarze, zaczynając od ogólnych pojęć i wprowadzenia, poprzez podstawy fizjologii żywienia, aż po rolę poszczególnych składników odżywczych, minerałów i witamin w organizmie człowieka. Kursant powinien poznać również zasady żywienia poszczególnych grup, np. diabetyków, dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży. Ważne są także zagadnienia związane z podstawami higieny i toksykologii oraz narzędziami wykorzystywanymi w diagnostyce dietetycznej. Profesjonalny kurs dietetyczny powinien kończyć się uzyskaniem zaświadczenia MEN i Certyfikatem potwierdzającym zakończenie kursu.

Kursy dietetyki w Akademii Amicorum

Wiedząc, jak duże jest obecnie zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych i posiadających dużą wiedzę dietetyków, przygotowaliśmy specjalny kurs dietetyki online. Kurs prowadzony jest przez dyplomowanego dietetyka, praktyka, porusza wszystkie najważniejsze w dietetyce kwestie i jest przeprowadzany zdalnie. Kurs nie będzie kolidował ani z pracą, ani z nauką. Można wykonać w go w dowolnej porze. Kurs, kończy się uzyskaniem certyfikatu RP oraz zaświadczeniem Men, które potwierdza kompetencje i jest zgodny ze wzorem dla placówki kształcenia ustawicznego, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. - Dz. U. poz. 1632. Czas kursu jest proporcjonalny do zaangażowania kursanta. Może trwać zarówno ok. tygodnia, ale osoby mające dużo zajęć rodzinnych i zawodowych, mogą rozciągnąć go w czasie.

W naszej ofercie mamy również kurs DIETETYKA Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Wiedza pozwala na wdrożenie w życie korzystnych i zdrowych dla organizmu rozwiązań. Dzięki niej można pomagać sobie i innym, można zapobiegać wielu chorobom i żyć w równowadze i harmonii.

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.