Kurs fitoterapeuty

Kurs fitoterapeuty – czym tak naprawdę jest?

Różnego rodzaju zioła, otaczające nas z każdej strony i mające niebagatelny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie, są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych leków, przepełnionych chemią. Jeżeli temat ten szczególnie Cię interesuje i chciałbyś/chciałbyś zgłębić go na tyle, by pomagać innym, kurs fitoterapeuty będzie rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Sprawdź czym jest fitoterapia i co da Ci jej zgłębienie!

Fitoterapia – co to takiego?

Fitoterapia, znana jest powszechnie jako ziołolecznictwo. Jest to dział, który zajmuje się przede wszystkim badaniem ziół pod kątem właściwości leczniczych, a także ich wytwarzaniem z różnego rodzaju roślin. Dzięki fitoterapii wiemy, które z roślin są korzystne dla zdrowia i samopoczucia człowieka, w jaki sposób wpływają na nasze organizmy, a także jak dawkować powstałe z nich zioła. Możemy dowiedzieć się wszystkiego o działaniach niepożądanych i łączeniu ziół z tradycyjnymi lekami – dzięki temu możemy dużo skuteczniej walczyć z różnego rodzaju chorobami.

Kurs fitoterapii, czyli poznaj ziołolecznictwo

Kurs fitoterapii, organizowany przez naszą Akademię, polecany jest zarówno miłośnikom ziół, jak i medycyny chińskiej. Prowadzimy go po to, aby przekazać Ci bardzo szeroką wiedzę, którą później wykorzystasz w praktyce. Podczas kursu poruszane są rozmaite tematy, dzięki czemu poznasz nie tylko właściwości ziół, ale też to, jak działa i reaguje na nie nasz organizm. Dzięki kursowi dowiesz się:

 • czym jest zasada Yin / Yang,
 • jak wygląda dobowy cykl obiegu energii,
 • jak brzmi teoria 5 elementów,
 • jak powstają choroby,
 • jakie są podstawowe substancje zawarte w ziołach,
 • wszystkiego o ziołach oraz ich działaniu,
 • jakie są najskuteczniejsze receptury chińskie.

Cała ta wiedza teoretyczna pozwoli Ci działać i wykorzystywać zioła na co dzień, a do tego dzielić się wiedzą z innymi. Kurs fitoterapii jest rozwiązaniem dla wszystkich osób, które pragną zdobyć odpowiednie uprawnienia do pracy w zawodzie Zielarza – Fitoterapeuty, który to ze względu na rozwój świadomości ludzi, jest z pewnością zawodem przyszłościowym. Po zakończeniu kursu otrzymasz stosowny certyfikat RP oraz zaświadczenie MEN.

Dlaczego warto wybrać nasz kurs fitoterapeuty?

 • Jest to kurs prowadzony online – nie musisz więc wychodzić z domu, aby zaliczać kolejne lekcje i zdobyć upragniony certyfikat.
 • Został on opracowany przez specjalistów z dziedziny ziołolecznictwa oraz medycyny chińskiej, dzięki czemu zdobywana w jego trakcie wiedza jest prawdziwa i aktualna.
 • Porusza on najważniejsze zagadnienia dotyczące ziołolecznictwa, dzięki czemu zdobytą wiedzę można wykorzystać w praktyce.
 • Uprawnia on do pracy w zawodzie Zielarza – Fitoterapeuty.
 • Jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, odpowiadając aż 200 godzinom wywiadów.

Niezależnie więc od tego, czy ziołolecznictwo jest obiektem Twojego zainteresowania, czy też wiążesz z nim zawodową przyszłość – kurs fitoterapeuty będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą Akademią lub wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.