Kurs medyczno-zielarski

Kurs medyczno-zielarski czyli jak otworzyć własny sklep zielarski

Samodzielne prowadzenie sklepu zielarskiego jest możliwe tylko przez osoby, które mają odpowiednią wiedzę na temat zagadnień z zakresu medycyny i zielarstwa, potwierdzoną państwowymi uprawnieniami medyczno-zielarskimi. Kurs medyczno-zielarski można ukończyć uczęszczając na kursy prowadzone stacjonarnie lub korzystając z kursów online, które my proponujemy.

Kurs medyczno-zielarski – dlaczego warto go zrobić?

Jeżeli marzy Ci się praca wśród ziół i chciałbyś pomagać innym, kurs medyczno-zielarski może okazać się kluczowy. Dlaczego? Ponieważ tylko dzięki niemu można pracować w sklepie zielarskim a także samodzielnie go prowadzić. Na kursie można pogłębić swoją wiedze o szereg informacji z farmakologii, farmakognozji, a także anatomii i fizjologii człowieka. Osoby zdecydowane na kurs, będą mogły zapoznawać się także z elementami dietetyki oraz fizjologią żywienia.

Aby móc profesjonalnie prowadzić sklep- medyczno-zielarski, należy przyswoić również szereg informacji związany ze sposobem znakowania opakowań produktów medyczno-zielarskich, zasad ich prawidłowego przechowywania, obrotu lekami. Przyszły właściciel lub pracownik sklepu musi wiedzieć również, w jaki sposób postępować w razie reklamacji lub w sytuacji, kiedy dany produkt zostaje wycofany z obrotu. Wszystkie te informacje można zdobyć na profesjonalnym kursie medyczno-zielarskim, przeprowadzonym zgodnie z normami prawnymi i rozporządzeniami Ministra Zdrowia.

Kurs medyczno-zielarski z zakresu towaroznawstwa zielarskiego przeznaczony jest dla pasjonatów zielarstw i wszystkich tych, którzy z tą dziedziną wiążą swoją przyszłość zawodową. 

Kurs przeprowadzony online

Proponowany przez nas kurs z zakresu towaroznawstwa zielarskiego odbywa się online. Dzięki temu, każda zainteresowana osoba może wykonać kurs nie wychodząc z domu. Aby zdobyć uprawnienia, a więc móc sprzedawać produkty medyczno-zielarskie, należy pozytywnie zdać egzamin.

Prowadzenie własnego sklepu medyczno-zielarskiego nie jest łatwe i wiąże się z wieloma trudnościami. Konieczna jest specjalistyczna wiedza zarówno z zakresu leczenia ziołami, jak i zarządzania nimi i sklepem. Wszystkie te informacje zdobędziesz na profesjonalnym kursie.

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.