Kurs towaroznawstwa zielarskiego

Kurs towaroznawstwa zielarskiego - wzbogać swoją wiedzę!

Ziołolecznictwo znane jest od zarania dziejów.  Pierwsze udokumentowane  wzmianki o leczeniu ziołami pochodzą z kresu 200 lat p.n.e. okazuje się, że już wtedy popularne były rośliny, które wykorzystujemy  również chętnie dziś: rumianek, szafran czy piołun. Ziół do leczenia używano w starożytności, w średniowieczu i używa się ich również w czasach nam współczesnych.

Ziołolecznictwo jest dziedziną medycyny naturalnej, która wykorzystuje zioła i rośliny lecznicze do profilaktyki, leczenia i łagodzenia różnych dolegliwości zdrowotnych. Jest to forma medycyny, która sięga korzeniami do tradycyjnej wiedzy ludowej oraz praktyk etnicznych, ale jest także wspierana przez badania naukowe.

Ziołolecznictwo jest również jednym z najważniejszych elementów tradycyjnej medycyny chińskiej. Dziś coraz więcej ludzi na całym świcie interesuje się różnymi formami medycyny tradycyjnej, która bardzo korzystnie wpływa na organizm, w żaden sposób my nie szkodząc. Wykorzystywanie ziołolecznictwa jako alternatywy dla bardzo dużego popytu farmaceutycznego w krajach zachodu, cieszy się coraz większą popularnością. Aktualnie często stosowane jako uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia.

Pozyskiwanie jednak wiedzy na temat ziół i ich wykorzystywania nie jest jednak łatwe. Nie ma bowiem dużej ilości specjalistów, która miałaby naprawdę bogatą wiedzę na ten temat. Między innymi dlatego kursy zielarskie cieszą się tak ogromną popularnością wśród ludzi w niemal każdym wieku. Odpowiednio przeprowadzony kurs ziołolecznictwa, znany również pod nazwami takimi jak: kurs zielarza, czy kurs zielarstwa, albo kurs towaroznawstwa zielarskiego, jest doskonałym sposobem na to, aby pogłębić swoją wiedze  na temat ziół. Co więcej, ukończenie tego typu kursy upoważnia do pracy w sklepie zielarskim i do prowadzenia sklepów medycznych, w których oferowane są produkty zielarskie.

Bardzo istotne jest to, że obecnie, dzięki możliwościom, jakie daje nam Internet, kursy tego typu mogą być przeprowadzane online. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy jesteś z Krakowa, Poznania, Wrocławia czy Warszawy - możesz zrobić taki kurs mając jedynie dostęp do Internetu. Odpowiednie zaświadczenia zostaną do Ciebie wysłane po jego ukończeniu. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Kurs zielarski 

Szkolenia i kursy online Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa

AKTUALNE SZKOLENIA - ZOBACZ

 

Pragniesz zostać zielarką?

Zielarka to osoba, która specjalizuje się w ziołolecznictwie. Jest to zazwyczaj kobieta, chociaż w niektórych kulturach i społecznościach mogą być także mężczyźni praktykujący ziołolecznictwo. Zielarka posiada wiedzę na temat właściwości leczniczych różnych roślin oraz umiejętności w zakresie ich zbierania, przygotowywania i stosowania w celach leczniczych.  Zielarka dawniej bywała autodydaktem, zdobywając wiedzę na temat ziół i ich zastosowań poprzez praktykę oraz badania własne. Jednakże, aktualnie może również zdobyć formalne wykształcenie w dziedzinie ziołolecznictwa poprzez kursy online lub studia zielarskie.

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.