Kurs ziołolecznictwa

Kurs ziołolecznictwa, czyli naucz się jak być zdrowym z natury

Choć człowiek stworzył wiele syntetycznych, skutecznych leków i może poszczycić się niezwykłymi dokonaniami w dziedzinie medycyny, swoje inspiracje zawsze czerpał z natury. I to właśnie natura – od czasów starożytnych, aż do dzisiaj – jest odpowiedzią na wiele naszych codziennych problemów ze zdrowiem i samopoczuciem.

Dlatego też zapraszamy na kurs ziołolecznictwa, który pozwoli Ci poznać alternatywne i, co najważniejsze, skuteczne metody leczenia, dzięki którym pomożesz wielu ludziom!

Kurs ziołolecznictwa – czego dotyczy?

Organizowany przez naszą Akademię kurs ziołolecznictwa to szansa na zyskanie wiedzy teoretycznej – o ziołach oraz ich wpływie na ludzki organizm, a także praktycznej – o ich łączeniu i stosowaniu na co dzień oraz w przypadku rozmaitych chorób czy problemów. Dzięki kursowi ziołolecznictwa zyskasz wiedzę na temat rodzajów ziół, ich właściwości, sposobów pozyskiwania oraz praktycznego stosowania. Dowiesz się też istotnych informacji na temat naturalnej medycyny chińskiej, poznasz jej historię i wiele, wiele innych.

Całą tą wiedzę możesz zyskać nie wychodząc z domu, ponieważ kursy ziołolecznictwa organizowane są przez Internet i odpowiadają 200 godzinom wykładowym – jest to bardzo duża liczba, która pozwoli Ci zyskać ogromną wiedzę i wykorzystać ją w praktyce. Oczywiście po zakończeniu kursu, otrzymasz stosowny certyfikat, który uprawniać Cię będzie do pracy w zawodzie zielarza. Zawodzie, dodajmy, który jest bardzo przyszłościowy.

Od starożytności do XXI wieku

Ziołolecznictwo to dziedzina, która powstała bardzo dawno temu i kształtowała się przez tysiące lat. Z dobroczynnych właściwości ziół korzystali już mieszkańcy Babilonu i Asyrii, którzy nie stronili od rumianku, szafranu, nagietka czy lukrecji. Rośliny lecznicze uprawiano w Starożytnym Egipcie, a wiedza dotarła również do Greków, wśród których znaleźć można było wielu specjalistów od łączenia ziół i stosowania ich w celach leczniczych. Również w średniowieczu uprawiano rośliny lecznicze i stosowano je dość powszechnie – szczególnie wśród duchownych. Powstał nawet sposób na wydzielanie z ziół substancji aktywnych, co znacznie przyczyniło się do późniejszego rozwoju ziołolecznictwa.

Obecnie ziołolecznictwo jest niezwykle popularne, a jego znaczenie rośnie z roku na rok – mikrobiolodzy, farmakolodzy i chemicy wciąż poszukują nowych sposobów na naturalne zwalczanie rozmaitych dolegliwości, a aż 80 procent światowej populacji stosuje leki ziołowe w ramach opieki zdrowotnej. Warto też dodać, że aż 24 procent nowoczesnych leków, tworzonych w Stanach Zjednoczonych, pozyskiwanych jest z roślin.

Zapisz się na kurs ziołolecznictwa!

Tak duża popularność ziół stosowanych w leczeniu chorób pozwala przewidywać, że za kilka lat ziołolecznictwo stanie się jeszcze popularniejsze i będzie stale się rozwijać. Jeżeli więc temat ten interesuje Cię i chcesz rozwijać się pod jego kątem zawodowo – kurs ziołolecznictwa będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy więc do kontaktu albo wypełnienia formularza zgłoszeniowego!

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.