Medycyna chińska

Medycyna chińska i ziołolecznictwo - jak żyć zdrowo? Zielarstwo, sklep, apteka

Medycyna chińska liczy około 3 tysięcy lat. Składa się na nią m.in. akupunktura, akupresura, odpowiednia dieta, gimnastyka, a także ziołolecznictwo. Jej celem jest nie tylko leczenie, ale również - a może przede wszystkim - profilaktyka i odnalezienie zbilansowanego funkcjonowania organizmu. Dzięki stosowaniu odpowiednich ćwiczeń oraz ziół medycyna chińska wzmacnia odporność i przywraca właściwe krążenie krwi.

 

Harmonijny przepływ energii

Medycyna chińska zakłada, że organizm człowieka jest pewną całością psycho-fizyczną ściśle związaną z naturą i zmierza ku temu, aby przepływ energii w całym organizmie oraz w poszczególnych jego narządach był harmonijny. Bardzo ważną rolę w medycynie chińskiej odgrywa diagnostyka zarówno pulsu jak i języka, a także leczenie ziołami.

Zielarstwo - najskuteczniejsza i najpoważniejsza metoda leczenia

Ziołolecznictwo stosowane było od samych początków medycyny chińskiej. Ważna była nie tylko sama roślina, ale również sposób jej zbierania, a także jej późniejsze sporządzanie.  Nawet, jeżeli znaleziona została odpowiednia roślina, to ważne było również miejsce, w którym ona wyrosła, a także w jakim okresie została zebrana. W zielarstwie stosowanym w medycynie chińskiej szczególną uwagę zwraca się na to, w jakiej fazie rozwoju była roślina i jaka panowała faza księżyca w trakcie jej zerwania. Obecnie ziołolecznictwo uważane jest w medycynie wschodu za najpoważniejszą metodę leczenia, która zapewnia bardzo silne działanie. Należy również zauważyć, że do tej tematyki podchodzi się w sposób bardzo poważny z dużą dokładnością.

Ty również możesz poznać tę tematykę dokładnie

Chociaż medycyna chińska liczy sobie tysiące lat, to każdy z nas może nauczyć się ziołolecznictwa. Jest to niezwykle przydatne, ale również potrzebne w sytuacji, kiedy chcemy prowadzić sklep zielarski. Apteka - medyczno zielarska również jest miejscem, w którym mogą pracować wykwalifikowane i przeszkolone w tym zakresie osoby. Dlatego warto brać udział w organizowanych kursach i szkoleniach dotyczących medycyny chińskiej, a w szczególności leczenia ziołami, towaroznawstwa zielarskiego itp. Dzięki tego typu szkoleniom można posiąść bardzo specjalistyczną wiedzę, aby później wykorzystać ją w praktyce, pomagając innym.

Medycyna chińska daje nam niebagatelną ilość wiedzy na temat sposobów leczenia zarówno ziołami, jak i akupunkturą, akupresurą, dietą i ćwiczeniami. Nie powinniśmy rezygnować z możliwości pogłębiania takiej wiedzy, jeżeli może ona przydać się nam zarówno w realizowaniu celów polepszania własnego zdrowia jak i samopoczucia. Bez wątpienia warto korzystać  z wiedzy i doświadczenia innych, warto czytać  i brać udział w różnorodnych szkoleniach oraz kursach. Medycyna chińska przetrwała tysiące lat i nadal cieszy się ogromną popularnością - nie trzeba jej reklamować, ani do niej zachęcać. Gdyby była bezużyteczna - nie przetrwałaby do dnia dzisiejszego. 

AKTUALNE SZKOLENIA - ZOBACZ

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.