Minerały św. Hildegardy

Minerały św. Hildegardy

Święta Hildegarda von Bingen, znana również jako św. Hildegarda, była niemiecką mistyczką, benedyktynką, muzykiem, poetką i uzdrowicielką, która żyła w XII wieku. W swoich pracach dotyczących medycyny naturalnej Hildegarda zalecała stosowanie kamieni w leczeniu różnych dolegliwości.

Hildegarda uważała, że kamienie posiadają różne właściwości lecznicze i mogą pomóc w leczeniu takich schorzeń jak bóle głowy, reumatyzm czy choroby układu pokarmowego. W swoich pismach opisywała m.in. właściwości takich kamieni jak ametyst, bursztyn, kryształ górski, turmalin czy kamień księżycowy. Twierdziła, że kamienie zawierają unikalną energię, która może wpłynąć na zdrowie fizyczne, emocjonalne i duchowe. 

Hildegarda zalecała stosowanie kamieni w formie eliksirów, czyli wodnych roztworów, w których kamienie były moczone przez długi czas. Eliksiry te miały być stosowane wewnętrznie lub zewnętrznie na różne dolegliwości, takie jak bóle głowy, problemy z trawieniem, choroby skóry, a nawet depresja i lęki.
Hildegarda zalecała również stosowanie kamieni w formie talizmanów, czyli ozdób lub amuletów, które miały być noszone na ciele. Twierdziła, że kamienie takie mają moc ochronną i przynoszą szczęście. Dla przykładu, uważała że ametyst jest dobrym kamieniem dla osób cierpiących na bóle głowy i migreny, a granat może pomóc wzmocnić siłę witalną i przynieść pomyślność.

Według Hildegardy, wybór odpowiedniego kamienia do terapii powinien być dostosowany do charakteru i potrzeb pacjenta. Na przykład, osoby z temperamentem melancholijnym powinny stosować kamienie o silnym działaniu energetycznym, takie jak ametyst, rubin lub szafir, podczas gdy osoby o temperamentach flegmatycznym lub sangwinicznym powinny stosować kamienie łagodniejsze, takie jak bursztyn lub chryzopraz.

Według św. Hildegardy, kamienie powinny być używane tylko przez wykwalifikowanych terapeutów-litoterapeutów  którzy posiadają wiedzę na temat właściwości i zastosowania kamieni.

Przepisy z zastosowaniem kamieni z ksiąg św. Hildegardy.

  • Na bóle głowy użyj ametystu. Kamień należy umieścić na czole i pozostawić przez około 10-15 minut.
  • Na bóle stawów użyj kryształu górskiego. Kamień należy umieścić w miejscu bólu i pozostawić przez około 10-15 minut.
  • Na trudności z trawieniem użyj bursztynu. Kamień należy umieścić na brzuchu i pozostawić przez około 10-15 minut.
  • Na problemy z oddychaniem użyj kamienia księżycowego. Kamień należy umieścić na klatce piersiowej i pozostawić przez około 10-15 minut.

Warto jednak pamiętać, że stosowanie kamieni w leczeniu nie zawsze jest zalecane i należy pamiętać o ich właściwej higienie oraz o tym, aby nie stosować ich na wrażliwe lub uszkodzone miejsca skóry. Zawsze najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym Litoterapeutą przed zastosowaniem kamieni w celach terapeutycznych.

Zapraszamy na KURS LITOTERAPEUTY

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.