sklep zielarski

Odwiedź sklep zielarski

Czy leczenie ziołami wciąż jest aktualne? Rozwój medycyny i farmakologii sprawił, że wielu z nas zapomniało o tym, jak różnego rodzaju dolegliwości zwalczali nasi dziadkowie i pradziadkowie.

Dobroczynny wpływ ziół na nasze zdrowie i procesy zachodzące w organizmie, znany był już u zarania dziejów, a zarówno na Wschodzie, jak i Zachodzie wciąż stosuje się ziołolecznictwo. I to z dobrym skutkiem! Za pomocą ziół mamy możliwość skuteczniejszej walki z chorobą, złym samopoczuciem i możemy znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się różnych dolegliwości. Jak to możliwe i czy sklep zielarski może być miejscem, które warto odwiedzić?

Lecznicze właściwości roślin

Leczenie ziołami jest podstawą między innymi medycyny chińskiej, w której właściwości ziół, prozdrowotne przepisy i bardzo skuteczne rady przenoszone są z pokolenia na pokolenie. Jednak to, że leczenie ziołami jest skuteczne, można wywnioskować również z obecnej działalności farmakologów, botaników, mikrobiologów czy chemików, którzy prowadzą współcześnie wytężone badania nad nowymi zastosowaniami ziół. Co więcej ? przynajmniej 7 tysięcy związków chemicznych, wchodzących w skład współczesnych leków ma pochodzenie roślinne, co mówi samo za siebie.

I chociaż niewskazane jest zastępowanie wszystkich leków polecanych przez lekarzy ziołami, to zdecydowanie warto używać je jako środek uzupełniający w różnego rodzaju terapiach i na co dzień. To gwarancja poprawy zdrowia i lepszego samopoczucia!

Odwiedź sklep zielarski i zadbaj o swoje zdrowie!

Na jakie zioła i rośliny szczególnie warto zwrócić uwagę? Zarówno te powszechnie stosowane, takie jak czosnek, liście szczawiu, goździki i rumianek, jak również rzadziej spotykane, np. krwawnik, ruta, kupalnik czy macierzanka. W czym może pomóc nam leczenie ziołami?

  • w gojeniu ran (jeżówka, babka ruta),
  • przeciwbólowo i zapobiegawczo (rumianek, wierzba biała, macierzanka),
  • w hamowaniu stanów zapalnych (kupalnik, kardamon, rumianek, imbir)
  • w walce z bakteriami i chorobami (babka, mięta, wierzba biała).

I w wielu innych problemach, jak stres, nadmierna potliwość, problemy z pracą układu pokarmowego czy krążenia, gorączki i wiele innych. Sklep zielarski to również miejsce, gdzie znajdziesz znakomite kosmetyki na bazie ziół, które poprawiają wygląd skóry, regenerują i pozwalają cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Za pomocą ziół możemy wykonywać napary, odwary, nalewki, okłady, kataplazmy, kompresy czy maski ? każda metoda na inną dolegliwość. Warto poznać temat bliżej, bo liczba oraz moc ziół jest wręcz niewyobrażalna! Leczenie ziołami zdecydowanie popłaca.

 

Powiązane wpisy

Mieć w domu miedź

Mieć w domu miedź

CELESTYN - kamień optymistów.

CELESTYN - kamień optymistów.