Czy faktycznie musimy chorować?

Czy faktycznie musimy chorować?

To pytanie na pewno każdy z nas zadał sobie chodź raz w swoim życiu. I mimo, że choroby były, są i będą obecne w naszym świecie, to chyba nigdy jeszcze nie było tak źle jak na dzień dzisiejszy. 

Ludzie w ostatnich latach zmagają się z ogromem różnych przypadłości i schorzeń, które bardzo często są problematyczne w diagnozie lub nawet jeśli takowa zostanie już postawiona, okazuję się, że leczenie farmakologiczne nie daje nam żadnej gwarancji za powrót do pełni zdrowia (przykład- Borelioza, Endometrioza, PCOS, Reumatoidalne Zapalenie Stawów, Celiakia i wiele innych )

Co więc wydarzyło się takiego, że zaczęliśmy masowo i na tak ogromną skale tracić nasze zdrowia? 

Po pierwsze jakość naszego jedzenia na dzień dzisiejszy pozostawia bardzo wiele do życzenia. Pokarm, który kiedyś zawierał wszystkie niezbędne składniki i wartości dla naszego organizmu, dziś niestety bardzo często jest ich pozbawione. 

Nasze pożywienie, które powinno być naszym lekiem i zapewniać nam wszystkie podstawowe składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały, na tą chwilę zawiera ich o około 80- 90% mniej. Dodatkowo również bardzo często nie skupiamy się na tym co jemy. Na nasze talerze trafia przetworzone jedzenie, które jest szybkie w przygotowaniu, a posiłki spożywamy w biegu i jemy tylko byle jeść.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan naszego zdrowia jest stres. To on w większości przypadków doprowadza nasz organizm do wycieńczenia, który to nie mając artylerii do walki poprzez niedobory, często nie ma szans na walkę z atakującymi go patogenami czy drobnoustrojami.

Następnym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie a raczej jego brak jest ograniczona ilość ruchu. Wielu z nas po ciężkim i stresującym dniu nie ma już ochoty na spacer czy jaką kolwiek aktywność fizyczną. Wolimy usiąść w spokoju przed telewizorem lub z telefonem i po prostu się ,, wyłączyć,, - co wbrew pozorom nas nie wyłącza, a jeszcze bardziej nakręca. Natłok informacji w ostatnich latach płynący z naszych ekranów w większości przypadków jest bardzo negatywny, co odbija się na nas, nawet jeśli wydaje nam się, że tak nie jest. 

Oprócz wyżej wymienionych czynników, niestety wiele jest również substancji toksycznych w naszym otoczeniu czy powietrzu takich jak smog, opryski chemiczne , ołowiane rury z których pozyskujemy wodę jednocześnie spożywając również ołów, spaliny samochodów i wiele innych. 

Wszystko to powoduje osłabienie naszego organizmu i doprowadzenie do przewlekłych niedobór, bo jeśli nasze pożywienie nie dostarcza nam podstawowych , niezbędnych substancji odżywczych, stres dodatkowo obniża ich poziom a my nie dbamy o ich uzupełnienie , to niestety ale nasz organizm nie będzie w stanie pracować jak powinien. To tak jak mieli byśmy samochód w którym dochodzi do wycieku oleju, a my nie naprawiając problemu jeździli byśmy dalej. W końcu dojdzie do zatarcia silnika i samochód po prostu przestanie działać. Tak samo jest z naszym organizmem. 

Czy jest coś co możemy zrobić, żeby przestać chorować na taką skale? Otóż możemy . Jedyne co musimy zrobić to zadbać o nasze zdrowie kompleksowo. 

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić, jest przeprowadzenie dokładnej rozmowy z samym sobą i odpowiedzenie sobie na pytanie: Czy jest coś co niepokoi mnie w moim samopoczuciu w ostatnim czasie? 

Jeśli zdarzy się ze zaczniemy wymieniać jakie kolwiek problemy, które towarzyszą nam od pewnego czasu, warto udać się wtedy na badania i sprawdzić nasz organizm.

Podstawową rzeczą jaką powinniśmy zrobić będzie zawsze wykonanie morfologii krwi najlepiej z rozmazem ręcznym oraz w okresie zimowym poziomu witaminy D3, gdyż jej niedobory mogą doprowadzać do wielu problemów i schorzeń. 

W przypadku kobiet dobrze było by wykonać dodatkowo panel tarczycowy .

Następnym krokiem , kiedy otrzymamy już wyniki, będzie udanie się do dobrego lekarza lub naturopaty,  który w sposób świadomy będzie potrafił obejrzeć te wyniki i łącząc z wywiadem będzie w stanie przeanalizować prace naszego organizmu od serca po pracę żołądka i jelit. 

Bo pamiętajmy, że jeśli często boli nas głowa i jest nam słabo nie koniecznie będzie to problem neurologiczny. Może wskazywać na wiele przyczyn: od odwodnienia, po niedobory witamin, kończąc nawet na nieodpowiednio pracującym układzie pokarmowym, który obciążony może być np. przez pasożyty. 

W każdym takim przypadku diagnoza, odpowiednio dobrana dieta, suplementacja, często zmiana nastawienia i wprowadzenie codziennej aktywności może być dla nas kluczem do pełni zdrowia. 

Pamiętajmy, każdy stan, który nie jest dla nas normalny – częste bóle głowy, bóle brzucha, nudności, wypadanie włosów czy chodź by ciągłe zmęczenie zasługuje na przyjrzenie się naszemu organizmowi, bo jest sygnałem, że coś nie pracuje tak jak powinno. 

Cytując Denisa Waitleya ,, Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i  nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpią,, 

Pamiętajmy o tym i dbajmy o siebie, bo tylko my mamy wpływ na zdrowie, nasze życie i to jak się ono potoczy!

Powiązane wpisy