tereny zielone, zdrowie, kroki, spacery z dziećmi dla zdrowia

Dlaczego mieszkanie w pobliżu terenów zielonych jest korzystne dla zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła niedawno, że 1 na 8 osób żyje z otyłością i podkreśla potrzebę zapobiegania i radzenia sobie z tym, co jest uważane za globalną epidemię. W międzyczasie, wraz ze wzrostem popularności dezodorantów do całego ciała, eksperci dyskutowali o tym, czy są one bezpieczne dla. Pomyśl o zdrowiu swoim i swojej rodziny.

Jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne, nowe badania sugerują, że warto poważnie potraktować ten szeroko dyskutowany cel 10 000 kroków - przynajmniej jeśli masz nadzieję na poprawę zdrowia serca. Cotygodniowe spotkania z przyjaciółmi w parku czy lesie mogą również poprawić ogólny stan zdrowia, ponieważ czas wolny połączony z aktywnością fizyczną może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu. 

Dlaczego warto zwiększyć liczbę kroków

Od dawna toczy się debata na temat tego, ile kroków należy wykonać, aby poprawić swoje ogólne samopoczucie. Nowe badanie opublikowane w British Journal of Sports Medicine sugeruje, że każdy dodatkowy krok - do około 10 000 kroków dziennie - zmniejsza ryzyko śmierci i chorób sercowo-naczyniowych, niezależnie od tego, ile czasu spędzasz siedząc przez resztę dnia. Jeśli szukasz docelowej liczby kroków, celuj w co najmniej 9 tysięcy kroków: Według badania, chodzenie od 9 000 do 10 000 kroków dziennie obniżyło ryzyko śmierci o 39% i ryzyko chorób serca o 21%.

Obcowanie z naturą dla zdrowiaTereny zielone mogą być dobre dla kości

Jak wynika z badań opublikowanych w Annals of the Rheumatic Diseases, mieszkanie w obszarach o większej ilości terenów zielonych, takich jak ogrody i parki, może mieć korzystny wpływ na zdrowie kości i zmniejszać ryzyko osteoporozy. Dane pochodzące od ponad 391 tys. osób z brytyjskiego Biobanku wykazały spójny związek między ilością terenów zielonych a zdrowiem kości. Chociaż potrzebne są dalsze badania, autorzy badania sugerują, że związek ten może mieć związek z niższym poziomem zanieczyszczenia powietrza na terenach zielonych.

Dobra zabawa fizyczna zmniejsza ryzyko udaru mózgu

Jeśli Twoim pomysłem na dobrą zabawę jest spacerowanie, jogging, jazda na rowerze, uprawianie innych sportów lub cokolwiek innego, co wprawia Twoje ciało w ruch, nowe badania sugerują, że to dobra wiadomość dla Twojego zdrowia. Według nowego badania opublikowanego w Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry, w którym przeanalizowano dane od ponad 751 000 osób dorosłych, angażowanie się w aktywność fizyczną w czasie wolnym wiąże się z niższym ryzykiem udaru mózgu - nawet u osób, które nie spełniały wytycznych dotyczących aktywności. Obejmują one 150 minut lub więcej tygodniowo aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności lub 75 minut lub więcej intensywnej aktywności.

Zmyj makijaż przed wyjściem na siłownię

Jeśli często udajesz się prosto z biura na siłownię, być może zainteresuje Cię to nowe badanie z Journal of Cosmetic Dermatology, które dotyczyło wpływu makijażu na skórę podczas ćwiczeń aerobowych. W niewielkim badaniu wzięło udział 43 zdrowych studentów, którzy nałożyli podkład na jedną stronę twarzy, a drugą pozostawili czystą przed ćwiczeniami. Wyniki wskazują, że noszenie makijażu - zwłaszcza makijażu zakrywającego skórę, takiego jak podkład - może wpływać na aspekty skóry, w tym na to, jak dobrze zatrzymuje wilgoć, jej elastyczność, wielkość porów i poziom sebum zarówno podczas ćwiczeń, jak i po nich. Werdykt? Jeśli zamierzasz się pocić, skóra bez makijażu i kremów jest najlepszym rozwiązaniem.

Sztuczne słodziki mogą być szkodliwe dla zdrowia

Według nowych badań, sztucznie słodzone napoje, takie jak dietetyczne napoje gazowane, mogą mieć negatywny wpływ na serce. Badania sugerują, że osoby pijące dwa lub więcej litrów sztucznie słodzonych napojów tygodniowo mają o 20% wyższe ryzyko migotania przedsionków (AF) - nieregularnego i szybkiego bicia serca - w porównaniu z osobami, które całkowicie unikają tych napojów. Migotanie przedsionków może być niebezpieczne, ponieważ nieregularność może powodować gromadzenie się krwi w sercu, tworząc skrzepy, które mogą przemieszczać się do mózgu i powodować udary, a także przyczyniać się do innych powikłań sercowych.

Picie podobnej liczby napojów z dodatkiem cukru zwiększało ryzyko wystąpienia tego schorzenia o 10%, podczas gdy picie naturalnych, niesłodzonych soków, takich jak sok warzywny lub owocowy, wiązało się z 8% niższym ryzykiem migotania przedsionków, jak wykazało badanie.

Przy okazji polecamy nasz kurs dietetyka.

Źródło: yahoo.com/lifestyle

Powiązane wpisy