terapia próżniowa – moc zaklęta w bańce

Dlaczego terapia próżniowa – moc zaklęta w bańce

Terapia próżniowa to technika stosowana jeszcze przez nasze babcie. Jest niesamowicie prosta oraz skuteczna. Działając ciepłym powietrzem wytwarzamy podciśnienie, w momencie przystawienia takiej bańki do ciała skóra zostaje wessana do środka, a wytworzone w bańce podciśnienie powoduje, że pewna ilość krwi wydostaje się z naczyń krwionośnych i zostaje zassana do bańki. 

To właśnie tą wynaczynioną krew nasz organizm zaczyna traktować jak zagrożenie, które musi być zwalczone. Organizm przechodzi wtedy do kontrataku, wytwarza ogromną ilość leukocytów, czyli białych krwinek. Te z kolei przechodzą do walki z wszelkimi stanami zapalnymi znajdującymi się w okolicy miejsca postawienia baniek.

Działanie baniek sprawia, że w miejscu postawienia baniek powstają przebarwienia, siniaki, krótko mówiąc skóra może przyjąć barwę od lekko różowej aż do sino fioletowej. Co ważne kolor skóry może być bardzo cenna informacją w dalszej diagnostyce pacjenta.

Kiedy warto po sięgnąć po terapię próżniową?

Z całą pewnością w trakcie sezonowych infekcji, wiosna i jesień to okres wzmożonych infekcji i tu z pomocą przychodzą bańki. Nie każdy wie, że terapią próżniową możemy posiłkować się nie tylko w momencie. Gdy dopadnie nas grypa lub angina, lecz na długo wcześnie zanim się one pojawią. Doskonałym przykładem zastosowania tej terapii jest bowiem terapia profilaktyczna, którą rozpoczynamy na kilka tygodni przez sezonem grypowym.

Z dobroczynnego działania baniek możemy skorzystać również w przypadku wystąpienia bólu mięśni różnego rodzaju lub bólów lędźwiowo – krzyżowych. Ważne jest, aby zareagować w miarę wcześnie, jak tylko pojawiają się jakiekolwiek symptomy świadczące o jakimkolwiek dyskomforcie w naszym ciele.

W przypadku masażu relaksacyjno – leczniczego pleców usuwamy nie tylko napięcia mięśniowe, działamy również relaksacyjnie oraz uspokajająco. Dodatkowo w masażu takim wykorzystać możemy punkty akupunkturowe znajdujące się na naszych plecach, co znacznie zwiększa skuteczność takiego masażu. Dzieje się tak, ponieważ przez nasze plecy przebiega zarówno meridian (czyli kanał energetyczny) Pęcherza Moczowego oraz Wielkiego Regulatora Tylnego. Co ważne po takim masażu nie zaleca się robić przez kilka najbliższych dni badań laboratoryjnych, ponieważ mogą być one nieprawidłowe. Na meridianie Pęcherza Moczowego znajdują się bowiem punkty odpowiedzialne za każdy z narządów w naszym ciele, dodatkowo masaż taki ma działanie detoksykujące. Tak więc wątroba - narząd odpowiedzialny z tą właśnie funkcję będzie pracowała na pełnych obrotach, stąd też wyniki mogą wskazywać niepoprawne wartości. Najlepiej wstrzymać się ok 7 dni i dopiero po upływie tego czasu udać się na badania laboratoryjne.

Metoda stawiania baniek jest niesamowicie skuteczna, tania oraz niemalże całkowicie bezbolesna. Korzyści płynące z terapii są nieocenione zarówno w leczeniu jak i profilaktyce.

Terapia próżniowa stanowi alternatywę dla leczenia farmakologicznego, dlatego zdobywa coraz więcej zwolenników.

Jeśli interesują Cię naturalne metody zwalczania infekcji oraz przywracaniu równowagi w ciele serdecznie zapraszam na kurs poświęcony naturalnym terapiom stosowanym w harmonizowaniu układu oddechowego!!!

Powiązane wpisy