lawenda i rozmaryn - zioła zdrowia i energii

Siła młodzieńca i mądrość starca

Coraz bardziej oddalamy się od przyjaznej nam natury - przebywamy siedząc godzinami w zamkniętych pomieszczeniach, bez kontaktu z promieniami słońca, bez możliwości obcowania z roślinami, oddychania świeżym powietrzem, w natłoku miejskiego hałasu, a do tego bez zdrowego odżywiania się.


Nic wiec dziwnego, że choroby nas atakują, wirusy i złośliwe bakterie nie tylko mnożą się, ale potrafię mutować w niewiarygodny sposób, zaś chroniczne zmęczenie stało się kolejnym problem naszej cywilizacji. A my jak temu zaradzamy, popijając kolejną kawę lub eneregetyka. 

Gdy już tak musi być, że pracujemy ponad siły, bez odpoczynku i regeneracji w miejskiej metropolii, to przynajmniej warto zdrowo się odżywiać. Kolejny dzień zaczynać od napoju z rozmarynu i lawendy. Herbatka ta zadowoli niejednego, bowiem posiada wytworny, oryginalny smak, ale przede  wszystkim jest pierwszą pomocą w zmęczeniu i słabej koncentracji. Od
wieków znawcy przedmiotu zgodnie powtarzali, że rozmaryn to symbol pamięci, podnosi także na duchu, przekazuje organizmowi siłę i energię potrzebna do życia, czyli zioło młodości.

A lawenda?

Działa uspokajająco, redukując stres i napięcie. Lawenda pomaga w zasypianiu, łagodzi bóle głowy i migreny. Wspomaga trawienie oraz łagodzi dolegliwości żołądkowe. Dodatkowo, napar z lawendy działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, wspierając układ odpornościowy. Chroni zaś przed złymi, natrętnymi myślami, również neutralizuje złe energię.

Już starożytni mawiali, że rozmaryn i lawenda to doskonały duet, bowiem rozmaryn posiada siłę młodzieńca, a lawenda mądrość starca. Rozmaryn daje moc działania, wytrwałość i odwagę. A lawenda przekazuje spokój, harmonię, jest więc swoistym drogowskazem w kierunku ładu i porządku. Jednym słowem idealny duet rozmaryn i lawenda - siła i mądrość zawarta w jednej szklance ziołowej herbatki z polskich pol.

Kiedy warto pić?

Warto wiec herbatkę (napar) z rozmarynu i lawendy popijać w pracy, gdy kontaktujemy się z różnymi ludźmi, nie zawsze pozytywnie nastawionymi i do nas, i do życia. A przy okazji rozbudzi ona spięty organizm, orzeźwi, szybciej wiec podejmiemy właściwe decyzje i sprawniej poradzimy  sobie z rozwiązaniem trudnych problemów.  Chciałabyś rozpocząć kurs zielarza (z kodem zawodu)? Skorzystaj z naszej oferty szkoleniowej.

Przepis na energetyczny napar

Składniki: rozmaryn 50g, lawenda 50g (pół na pół)

Zioła wymieszać. I łyżeczkę ziół zalać szklanka wrzącej wody. Zaparzyć pod przykryciem przez około 15 minut. Przecedzić. Wypić ciepły napar rano i od razu lepiej - na ciele, umyśle i duchu.

Źródło: Na postawie porady Stefani Korżawskiej, Zdrowie co dzień.

 

 

 

Powiązane wpisy