DIETETYKA Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

yinyang
2021-10-22 00:00

DIETETYKA TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Jeśli jesteś zainteresowany medycyną chińską i chcesz podnieść swoje kwalifikacje oraz poszerzyć wiedzę z zakresu dietetyki, serdecznie zapraszamy na organizowany przez nas kurs e-learningowy!

Dla wszystkich miłośników medycyny chińskiej organizujemy kurs DIETETYKI  wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Co musisz zrobić, aby wziąć udział w kursie? To bardzo proste!

Wystarczy posiadać komputer stacjonarny lub laptop, ewentualnie można skorzystać z naszej aplikacji na telefon: Classroom. Dzięki tej platformie możesz mieć łatwy dostęp do wszystkich materiałów, bez względu na miejsce, w którym jesteś aktualnie objęty!

Czy kogo kierowany jest kurs?

Kurs dietetyki wg. TCM kierowany jest dla wszystkich osób, które interesują się medycyną chińską, a świadome odżywianie jest dla nich ważne. Kursant dowie się, jakie produkty żywnościowe wybrać oraz jak je przygotować, by wspomóc funkcjonowanie swoich organów wewnętrznych. Pożywienie jest nieodłącznym aspektem naszego życia. Zawiera w sobie ogromny potencjał odżywiania i uzdrawiania ludzkiego ciała. Lecznicze właściwości wielu produktów czynią z nich lekarstwo.Wywołują one różne skutki w ciele, dlatego należy je staranie dobierać do nadmiaru lub niedoboru obecnego w organizmie. Wybór optymalnej diety ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia i utrzymywania organizmu w równowadze – zdrowiu. Wiedza o właściwościach jedzenia oraz jego oddziaływaniu na nasz organizm stanowi fundament Medycyny Chińskiej.

„Jedzenie i medycyna mają te same korzenie”.

KIEROWNIK KURSU:

AGATA JANASZEK
Terapiami Naturalnymi zajmuje się od 16 lat. Wiedzę zdobywała w szkole Terapii Naturalnych we Wrocławiu oraz licznych kursach zielarskich. Od 20 r. życia pracowała w gabinecie Krzysztofa Janickiego i odbywała praktyki akupunktury u Krzysztofa Kracińskiego. Od 7 lat prowadzi z powodzeniem własny gabinet medycyny naturalnej w Kędzierzynie Koźlu. Pacjenci korzystali z jej porad także w gabinetach w Warszawie, Krakowie i Przemyślu. Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny chińskiej.

Tutaj znajdziecie wywiad z Agatą https://www.youtube.com/watch?v=jJj4Uydfe0Y

Zrzut_ekranu_2020-03-2_o_17.07.26.png

PROGRAM KURSU:

I. KONSTYTUCJA CIAŁA

- dieta
-równowaga życiowa
-otoczenie
-małżeństwo i dzieci
-choroba
-wiek i płeć
-test aktualnej oceny konstytucji ciała

II. TEORA YIN/YANG

-typy osobowości oraz budowa ciała
-system diagnozowania wg. „Sześciu Kategorii”
-termiczna natura pokarmów
-metody przygotowywania i konserwacji potraw

III. SYSTEM PIĘCIU PRZEMIAN

-diagnozowanie wg. systemu Pięciu Elementów
-Pięć Przemian, a ludzkie ciało i natura
-kolor i smak wg. Systemu Pięciu Przemian

IV. CYKL ODŻYWCZY WG. PIĘCIU PRZEMIAN

-przyporządkowanie organów wewnętrznych i ich funkcje
-niedobory i nadmiary energii : objawy fizyczne i emocjonalne
-pokarmy uzdrawiające, osłabiające i wzmacniające organy wewnętrzne

1.Przemiana Drzewa.
-wątroba i pęcherzyk żółciowy

2.Przemiana Ognia
-serce i jelito cienkie

3.Przemiana Ziemi.
-śledziona, żołądek

4.Przemiana Metalu
-płuca i jelito grube

5.Przemiana Wody
- nerki i pęcherz moczowy

IV. WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE POSZCZEGÓLNYCH POKARMÓW

-natura termiczna
-smak
-właściwości
-przeciwwskazania
-przepisy

V.PRZYGOTOWYWANIE POSIŁKÓW
-z użyciem pięciu smaków
-zgodnie z porami roku
-według cyklu Pięciu Przemian

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Krok trzeci: po wniesieniu opłaty kursant otrzymuje dane dostępowe do platformy e-learningowej.
  • Krok czwarty: szkolenie i zaleczenie zadań modułowych, a następnie przekazanie danych potrzebnych do wystawienia Zaświadczenia oraz certyfikatu.

Wystawiamy:

Zaświadczenie i Certyfikat o ukończenia kursu są bezterminowe i akceptowane na terenie całego kraju.
Oryginały dokumentów zostaną wysłane do Ciebie listem poleconym pocztą polską

CENA : 400 zł

Skorzystaj z FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, by otrzymać szczegółowe informacje organizacyjne.

Jeżeli masz pytania związane z organizacją kursu, skontaktuj się z nami

• dzwoń na telefon: 692 142 066
  • e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (odpowiedzmy w ciągu 24 godzin)

lub skorzystaj z formularza kontaktowego