AKADEMIA ZDROWIA

Akademia zdrowia - lista kursów onlineZdrowie to harmonia (stan równowagi), a choroba to bałagan. Natura obdarowuje nas swoim bogactwem, musimy tylko nauczyć się z niego korzystać. W Amicorum odnajdziecie warsztaty z zakresu medycyny naturalnej i zdrowego odżywiania. Korzystamy z mądrości wschodu, tradycji i niekonwencjonalnej medycyny leczniczej. Zdrowe odżywianie to podstawa w profilaktyce zdrowotnej. Więc idąc przez życie z dewizą "Jesteś tym co jesz". Spokojny umysł, promienna siła życiowa i niezachwiana odporność organizmu - naucz się nad tym panować. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą e-learningową, abyś mogła zdobyć specjalistyczną i praktyczną wiedzę oraz dyplom.

ZIELARZ FITOTERAPEUTA - kod zawodu 323012

Akademia zdrowia
AMICORUM_1
  2025-04-05 - 2026-05-10

 Zapraszamy serdecznie na kurs e-learningowy

Zielarz Fitoterapeuta

kod zawodu 323012 

Kurs przygotowujący do pracy w zawodzie, kod zawodu 323012 , na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r., Dz. U.2014, poz. 1145,  w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania

Kurs fitoterapii – poznaj program kursu

 • I. Anatomia i fizjologia człowieka
 • II. Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia
 • III. Zdrowie i choroba w ujęciu psychologicznym/ Kontakt lekarz-pacjent
 • IV. Organografia i farmakognozja ogólna
 • V. Fitochemia ziół
 • VI. Bezpieczeństwo stosowania ziół
 • VII. Zioła adaptogenne
 • VIII.Fitoterapia układu pokarmowego
 • IX. Fitoterapia w zaburzeniach metabolizmu
 • X. Fitoterapia układu oddechowego
 • XI. Fitoterapia układu sercowo-naczyniowego
 • XII. Fitoterapia układu moczowego
 • XIII. Fitoterapia w zdrowiu kobiet i mężczyzn
 • XIV.Fitoterapia w chorobach narządu ruchu
 • XV. Fitoterapia w układzie nerwowym
 • XV.Fitoterapia skóry
 • XVI.Nasionoterapia
 • XVII. Podstawy aromaterapii
 • XVIII.Zioła jako przyprawy
 • XIX.Zioła w otoczeniu- rośliny lecznicze w domu, biurze i ogrodzie
 • XX.Kodeks etyki zielarza
 • XXI. Psychologia w medycynie komplementarnej.
 • XXII. Dzika kuchnia.

 

WARSZTATY ONLINE przez internet (na żywo )  

Jeśli z jakiegoś powodu kursant nie może wziąć udziału w wykładzie to nic nie traci, ponieważ wykłady są stałe i cykliczne,a więc się powtarzają.
Wykłady odbywają się w dni powszednie tygodnia od 18:00 do 20:00

Co należy zrobić, aby uczestniczyć w kursie? To  bardzo proste!

WYSTARCZY komputer stacjonarny lub laptop, możesz korzystać z naszej aplikacji na telefonie komórkowym: Classroom. Dzięki tej możliwości masz dostęp do wszystkich materiałów, bez względu na miejsce, w którym jesteś! 

 • Kurs jest w całości ONLINE na zamkniętej platformie e-learningowej Google Classroom. Informacje jak platforma działa znajdziecie Państwo na youtube pod hasłem „Classroom”. Kurs w całości odbywa się przez internet. Materiał szkoleniowy jest w postaci prezentacji i w plikach audio/wideo.  
 • Czas nauki zależy wyłącznie od kursanta, który uczy się, zaliczając przedmioty przez okres 12 miesięcy. ( CZAS DOSTĘPU DO PLATFORMY)
 • Kurs rozpoczyna się po wniesieniu opłaty, czyli nie ma tutaj grupy szkoleniowej, każdy z kursantów uczy się indywidualnie.

 

KRZYSZTOF KALEMBAKRZYSZTOF KALEMBA 

Botanik, przyrodnik, zielarz i edukator.
Wieloletni organizator zlotów i seminariów zielarskich, autor artykułów zielarskich na łamach czasopisma Zdrowie bez Leków.TEMATY WYKŁADÓW ONLINE

 1. Przedmieszki - ziołowe ekstrakty
 2. Morfologia i fitosocjologia ziół czyli surowiec pozyskiwany w naturze, synergia ziół
 3. Żywice w fitoterapii
 4. Kwasy i produkty fermentacji w fitoterapii
 5. Zioła w praktyce przeciw wirusiwej
 6. Maści i oleje lecznicze
 7. Adaptogeny -Zioła w trosce o uklad nerwowy
 8. Zioła w trosce o układ moczowy i filtry
 9. Apteczka zielarza : cz. 1
 10. Apteczka zielarza : cz. 2
 11. Apteczka zielarza cz. 3
 12. Przedmieszki rozwinięcie : ekstrakty alkoholowe
 13. Przedmieszki rozwinięcie : ekstrakty tłuszczowe
 14. Przedmieszki rozwinięcie : ekstrakty wodne i kwasowe 
 15. Psychologia, cele, radość i trudy pracy zielarza : dyskusja  

Ewa Ambroży

EWA AMBROŻY

Pasjonatka ziół i naturalnych składników. Twórczyni bloga   chwasciarnia.pl  oraz Festiwalu Mydła i Dzikiej Kosmetyki. Naturą i ziołami w kosmetyce interesuję się od siedmiu lat. Początkowo robiłam tylko tonik z pietruszki i peeling z kawy, obecnie tworzę samodzielnie receptury na ziołowe kosmetyki (mydła, kremy, peelingi, maseczki, szampony czy odżywki do włosów), oraz wymyślam innowacyjne produkty. Moimi pomysłami dzielę się na blogu chwasciarnia.pl, a także na profilu Chwaściarnia na fb.

TEMATY WYKŁADÓW ONLINE

I. OCZYSZCZANIE SKÓRY
II. EMULGATORY, KONSERWANTY, DETERGENTY I INNE SKŁADNIKI W KOSMETYKACH NATURALNYCH
III. SKŁADNIKI WYKORZYSTYWANE W KOSMETYCE NATURALNEJ cz.1
IV. SKŁADNIKI WYKORZYSTYWANE W KOSMETYCE NATURALNEJ cz.2
V. SKŁADNIKI WYKORZYSTYWANE W KOSMETYCE NATURALNEJ cz.3

 


 

JULIA KWIATKOWSKA


JULIA KWIATKOWSKA

Zostałam wychowana w duchu poszanowania dla przyrody i jej darów. Z biegiem czasu utwierdzam się w przekonaniu, że życie w zgodzie z naturą przynosi zdrowie i szczęście. Zgłębianie wiedzy w zakresie medycyny naturalnej i zielarstwa jest moją nieustanną od lat pasją. Ukończyłam szkołę naturoterapii u Ryszarda Grzebyka, kurs towaroznawstwa zielarskiego u Bartosza Jemioły, kursy Medycyny Chińskiej u Tadeusza Błaszczyka, kurs hirudoterapii u Bogumiły Królikiewicz – Bieniak oraz liczne pomniejsze kursy tematyczne. Aktualnie uczę się w Instytucie Zielarstwa polskiego w Warszawie. 

Zajmuję się naturoterapią, zielarstwem oraz hirudoterapią – prowadzę gabinet naturoterapii w Lesznie. Łącząc poznane metody, pomagam wracać do zdrowia.


TEMATY WYKŁADÓW ONLINE

I. DZIKIE ROŚLINY JADALNE CZ.1
II. DZIKIE ROŚLINY JADALNE CZ.2
III. SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI - OBOWIĄZKOWA APTECZKA - UKŁAK POKARMOWY, UKŁAD NERWOWOWY CZ.1, 2 i CZ 3.
IV. DZIKIE ROŚLINY JADALNE JESIENI CZ. 1
V. DZIKIE ROŚLINY JADALNE JESIENI  CZ. 2


Beata Karwowska

BEATA KARWOWSKA

Psycholog, terapeuta holistyczy, certyfikowany fitoterapeuta, certyfikowany naturopata, mediator sądowy, mediator wg metody NVC Marshalla B. Rosenberga.

"W czasie konsultacji psychologicznych kompleksowo łączę wiedzę psychologa, mediatora, zielarza, naturopaty, człowieka z doświadczeniem życiowym. Wierzę w terapeutyczną moc aktywnego, akceptującego, empatycznego usłyszenia rozmówcy. Bywa, że polecam odpowiednią mieszankę ziół, olejków eterycznych, wykonuję relaksujący masaż, pokazuję, jak prawidłowo oddychać i wyciszać zgiełk kotłujący się w głowie. Pracuję holistycznie, widząc ciało i ducha, środowisko, korzenie rodzinne, ale też nawyki, niedobory witamin i substancji odżywczych. W procesie konsultacji psychologicznych pracuję w superwizji.

Jestem założycielką firmy „Tak po prostu”, w ramach której prowadzę prywatną praktykę psychologiczną, warsztatową, szkoleniową, fitoterapeutyczną i naturoterapeutyczną. Organizuję i prowadzę warsztaty rozwojowe i relaksacyjne. „Tak po prostu” wywodzi się z przekonania, że im prościej tym lepiej. I dotyczy to wszystkich aspektów życia. W większości przypadków sami sobie bezwiednie utrudniamy i szkodzimy, poprzez styl życia, złe nawyki, niesłużące nam przekonania, w konsekwencji wprowadzając się w pogorszenie zdrowia i kondycji psycho-fizycznej. Prywatnie, jestem zachwycona życiem i tym, że póki jestem – cały czas mogę mieć wpływ na jego jakość. Wciąż i niezmiennie zadziwia mnie fakt, jak wraz ze zmianą spostrzegania życia zmienia się jego odbiór i odczuwanie. Uwielbiam się uczyć, rozwijać, przebywać wśród życzliwych ludzi. Przejmują mnie trudności życia codziennego dzisiejszego świata i funkcjonowania w nim".

TEMATY WYKŁADÓW ONLINE 

 I. HISTORYCZNE PODSTAWY PSYCHOLOGII. WSPÓŁCZESNE PODSTAWY PSYCHOLOGII.
II. BIOPSYCHOLOGIA I NAUKA O UKŁADZIE NERWOWYM, A W TYM: DZIEDZICZNOŚĆ I ZACHOWANIE, TROCHĘ O MÓZGU, UKŁAD NERWOWY ORAZ PODSTAWOWE TERMINY I ZAGADNIENIA. 
III. PSYCHOLOGIA, PODŚWIADOMOŚĆ, MARZENIA.
IV. ROZWÓJ W CIĄGU ŻYCIA. DOROSTANIE. DOROSŁOŚĆ. STAROŚĆ. CZ. 1
V. ROZWÓJ W CIĄGU ŻYCIA. DOROSTANIE. DOROSŁOŚĆ. STAROŚĆ. CZ. 2
VI. WRAŻENIA I ZMYSŁY CO TO TAKIEGO.
VII. O SPOSTRZEGANIU, PERCEPCJI, ROZPOZNAWANIU I UWADZE.
VIII. PACJENT W GABINECIE.
X. BADANIE TAJEMNIC PSYCHIKI I ZACHOWANIA.Damian

DAMIAN DANAK 

 Z wykształcenia etnolog, z zawodu: muzealnik (Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli), dziennikarz, fotoreporter , edukator architektury (Narodowe Centrum Kultury), wykładowca (Rzeczny Uniwersytet Ludowy), zielarz, etnobotanik (Stowarzyszenie Inicjatyw Proludzkich Entropia). Uwielbiam przebywać w naturze zgłębiając jej tajemnice. W ciągłym niedosycie.

 


POZOSTALI WYKŁADOWCY:

 

Każdy z wykładowców w swojej klasie  prowadzi  indywidualne tematyczne zajęcia na kursie. Tam znajdują się materiały do nauki i z każdym wykładowcą pracujecie państwo indywidualnie ucząc się i oddając przygotowane zadania przez internet. Łączny czas dostępu do platformy e-learningowej to 12 miesięcy z możliwością wcześniejszego ukończenia kursu po zaliczeniu wszystkich przedmiotów. Zaliczenie kursu odbywa się w formie pracy pisemnej. Jeśli z przyczyn losowych kursant nie może ukończyć kursu w terminie 12 miesięcy możemy przełużyć dostęp do platformy e-learningowej.

DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE UKOŃCZENIE KURSU -

 • Zaświadczenie MEN
 • Certyfikat RP
 • Suplement
 • KARTA ZIELARZA-FITOTERAPEUTY

  Na życzenie istnieje możliwość wystawienia dokumentacji ukończenia wybranych (samodzielnych) osobnych kursów wschodzących w skład przedmiotowy kursu naturopaty 
  Istnieje możliwość wystawienia dokumentów w jezyku angielskim i niemieckim 

 

CENA: 3800 zł

RATY: BEZ UDZIAŁU BANKU ROZKŁADAMY PŁATNOŚĆ NA KILKA MIESIĘCY.

Termin: możesz dołączyć do kursu w dowolnym momencie.

 

DOFINANSOWANIE: 

Przysługuje każdej osobie i jest dofinansowane przez Fundację Amicorum, która jest organem prowadzącym szkołę.
Użyj pola "Uwagi" z  FORMULARZA  i zapytaj o kwotę dofinansowania w tym miesiącu. Może to być nawet kilkaset złotych.

Jak rozpocząć kurs zielarza fitoterapeuty?

 • Krok pierwszy: kliknij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Wypełnienie formularza nie zobowiązuje do udziału w kursie.
 • Krok drugi: pozwól nam na kontakt z Tobą. Zadzwonimy i przedstawimy wszystkie szczegółowe informacje. 
 • Krok trzeci: kursant uzyskuje informacje dotyczące dostępu do platformy.
 • Krok czwarty:  szkolenie właściwe, zaliczenie kursu w formie pracy pisemnej.
 • Krok piąty: przekazanie danych potrzebnych do wystawienia Zaświadczenia oraz Certyfikatu.  

KONTAKT ORGANIZACYJNY

Jeśli masz pytania związane z kursem zapraszamy do kontaktu

lub skorzystaj z opcji FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 
Rezerwacja nie zobowiązuje do udziału w kursie.

PO UKOŃCZENIU KURSU WYSTAWIAMY DOKUMENTY ZAŚWIADCZENIE I CERTYFIKAT RP 

CERTYFIKAT ZIELARZ 2

Zaświadczenie ZIELARZ-FITOTERAPEUTA

Certyfikat Zielarz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Akademii Amicorum przygotowaliśmy szeroki wybór kursów online praktyk terapii komplementarnych, m.in. hydroterapii, esencje dr Bacha czy kurs terapii naturalnej.

 

Telefon
E-mail
akademia@amicorum.edu.pl
Cena:
3800

 

Terminy


 • Od 2025-04-05 do 2026-05-10

Akademia Amicorum iCagenda

Formularz zgłoszeniowy na kurs

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Oferujemy rabat dla powracających kursantek i kursantów, wystarczy, że ukończyłaś(eś) dowolny kurs w Amicorum.

Z reguły jest możliwość rozłożenia ceny kursu na raty, wspomnij o tym w polu Uwagi.