AKADEMIA ZDROWIA


herbs-923496_1280.jpg Zdrowie to harmonia, a choroba to bałagan. Natura obdarowuje nas swoim bogactwem, musimy tylko nauczyć się z niego korzystać. W tej Akademii odnajdziecie warsztaty z zakresu medycyny naturalnej i zdrowego odżywiania.  Korzystamy z mądrości wschodu, tradycji  i niekonwencjonalnej medycyny leczniczej. Zdrowe odżywianie to podstawa w profilaktyce zdrowotnej. Więc idąc przez życie z dewizą Gilliana McKeitha  "Jesteś tym co jesz".  Zdrowie to stan równowagi - spokojny umysł, promienna siła życiowa i niezachwiana odporność organizmu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Akademiami służącymi zdrowiu.

ZIELARZ FITOTERAPEUTA - kod zawodu 323012

AMICORUM_1
Kategoria
Akademia zdrowia
Dates
2024-03-01
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Zapraszamy serdecznie na kurs e-learningowy

Zielarz Fitoterapeuta

kod zawodu 323012 

OTRZYMUJESZ:

ZAŚWIADCZENIE MEN z kodem zawodu
CERTYFIKAT RP
KARTĘ RP z kodem i nazwą zawodu

Kurs przygotowujący do pracy w zawodzie, kod zawodu 323012 , na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r., Dz. U.2014, poz. 1145,  w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania

Co należy zrobić, aby uczestniczyć w kursie? To  bardzo proste!

WYSTARCZY komputer stacjonarny lub laptop, możesz korzystać z naszej aplikacji na telefonie komórkowym: Classroom. Dzięki tej możliwości masz dostęp do wszystkich materiałów, bez względu na miejsce, w którym jesteś! 

 • Kurs jest w całości ONLINE na zamkniętej platformie e-learningowej Google Classroom. Informacje jak platforma działa znajdziecie Państwo na youtube pod hasłem „Classroom”. Kurs w całości odbywa się przez internet. Materiał szkoleniowy jest w postaci prezentacji i w plikach audio/wideo.  
 • Czas nauki zależy wyłącznie od kursanta, który uczy się, zaliczając przedmioty przez okres 12 miesięcy. ( CZAS DOSTĘPU DO PLATFORMY)
 • Kurs rozpoczyna się po wniesieniu opłaty, czyli nie ma tutaj grupy szkoleniowej, każdy z kursantów uczy się indywidualnie.

PROGRAM KURSU:

I. Anatomia i fizjologia człowieka

II. Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia

III. Zdrowie i choroba w ujęciu psychologicznym/ Kontakt lekarz-pacjent

IV. Organografia i farmakognozja ogólna

V. Fitochemia ziół

VI. Bezpieczeństwo stosowania ziół

VII. Zioła adaptogenne

VIII.Fitoterapia układu pokarmowego

IX. Fitoterapia w zaburzeniach metabolizmu

X. Fitoterapia układu oddechowego

XI. Fitoterapia układu sercowo-naczyniowego

XII. Fitoterapia układu moczowego

XIII. Fitoterapia w zdrowiu kobiet i mężczyzn

XIV.Fitoterapia w chorobach narządu ruchu

XV. Fitoterapia w układzie nerwowym

XV.Fitoterapia skóry

XVI.Nasionoterapia

XVII. Podstawy aromaterapii 

XVIII.Zioła jako przyprawy

XIX.Zioła w otoczeniu- rośliny lecznicze w domu, biurze i ogrodzie

XX.Kodeks etyki zielarza

XXI. Psychologia w medycynie komplementarnej.

XXII. Dzika kuchnia.

WARSZTATY ONLINE przez internet ( na żywo )  
NIEOBOWIĄZKOWE


Jeśli z jakiegoś powodu kursant nie może wziąć udziału w wykładzie to nic nie traci, ponieważ wykłady są stałe i cykliczne,a więc się powtarzają.
Wykłady odbywają się w dni powszednie tygodnia od 18:00 do 20:00

 

FB IMG 1633029792774
KRZYSZTOF KALEMBA 

Botanik, przyrodnik, zielarz i edukator.
Wieloletni organizator zlotów i seminariów zielarskich, autor artykułów zielarskich na łamach czasopisma Zdrowie bez Leków. 

 

 


TEMATY WYKŁADÓW ONLINE

 1. Przedmieszki - ziołowe ekstrakty
 2. Morfologia i fitosocjologia ziół czyli surowiec pozyskiwany w naturze, synergia ziół
 3. Żywice w fitoterapii
 4. Kwasy i produkty fermentacji w fitoterapii
 5. Zioła w praktyce przeciw wirusiwej
 6. Maści i oleje lecznicze
 7. Adaptogeny -Zioła w trosce o uklad nerwowy
 8. Zioła w trosce o układ moczowy i filtry
 9. Apteczka zielarza : cz. 1
 10. Apteczka zielarza : cz. 2
 11. Apteczka zielarza cz. 3
 12. Przedmieszki rozwinięcie : ekstrakty alkoholowe
 13. Przedmieszki rozwinięcie : ekstrakty tłuszczowe
 14. Przedmieszki rozwinięcie : ekstrakty wodne i kwasowe 
 15. Psychologia, cele, radość i trudy pracy zielarza : dyskusja  

  IMG 20211115 235247

 16. EWA AMBROŻY 
 17.  
 18. Pasjonatka ziół i naturalnych składników. Twórczyni bloga   chwasciarnia.pl  oraz Festiwalu Mydła i Dzikiej Kosmetyki. Naturą i ziołami w kosmetyce interesuję się od siedmiu lat. Początkowo robiłam tylko tonik z pietruszki i peeling z kawy, obecnie tworzę samodzielnie receptury na ziołowe kosmetyki (mydła, kremy, peelingi, maseczki, szampony czy odżywki do włosów), oraz wymyślam innowacyjne produkty. Moimi pomysłami dzielę się na blogu chwasciarnia.pl, a także na profilu Chwaściarnia na fb. 

 

 TEMATY WYKŁADÓW ONLINE

I. OCZYSZCZANIE SKÓRY
II. EMULGATORY, KONSERWANTY, DETERGENTY I INNE SKŁADNIKI W KOSMETYKACH NATURALNYCH
III. SKŁADNIKI WYKORZYSTYWANE W KOSMETYCE NATURALNEJ cz.1
IV. SKŁADNIKI WYKORZYSTYWANE W KOSMETYCE NATURALNEJ cz.2
V. SKŁADNIKI WYKORZYSTYWANE W KOSMETYCE NATURALNEJ cz.3

 


 

IMG_2907-kopia.jpeg


JULIA KWIATKOWSKA

"Zostałam wychowana w duchu poszanowania dla przyrody i jej darów. Z biegiem czasu utwierdzam się w przekonaniu, że życie w zgodzie z naturą przynosi zdrowie i szczęście. 

Zgłębianie wiedzy w zakresie medycyny naturalnej i zielarstwa jest moją nieustanną od lat pasją. Ukończyłam szkołę naturoterapii u Ryszarda Grzebyka, kurs towaroznawstwa zielarskiego u Bartosza Jemioły, kursy Medycyny Chińskiej u Tadeusza Błaszczyka, kurs hirudoterapii u Bogumiły Królikiewicz – Bieniak oraz liczne pomniejsze kursy tematyczne. Aktualnie uczę się w Instytucie Zielarstwa polskiego w Warszawie. 

Zajmuję się naturoterapią, zielarstwem oraz hirudoterapią – prowadzę gabinet naturoterapii w Lesznie. Łącząc poznane metody, pomagam wracać do zdrowia. 

Z dodatkowych pasji – aktywnie uprawiam sport i startuję w triathlonach (nie ma zdrowia bez aktywności fizycznej :D) Gram też na wiolonczeli i śpiewam, okazjonalnie goszcząc w utworach muzyki Dub".


TEMATY WYKŁADÓW ONLINE

I. DZIKIE ROŚLINY JADALNE CZ.1
II. DZIKIE ROŚLINY JADALNE CZ.2
III. SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI - OBOWIĄZKOWA APTECZKA - UKŁAK POKARMOWY, UKŁAD NERWOWOWY CZ.1, 2 i CZ 3.
IV. DZIKIE ROŚLINY JADALNE JESIENI CZ. 1
V. DZIKIE ROŚLINY JADALNE JESIENI  CZ. 2


beata_karwowska_foto.jpg

 

 1. BEATA KARWOWSKA

Psycholog, terapeuta holistyczy, certyfikowany fitoterapeuta, certyfikowany naturopata, mediator sądowy, mediator wg metody NVC Marshalla B. Rosenberga.

"W czasie konsultacji psychologicznych kompleksowo łączę wiedzę psychologa, mediatora, zielarza, naturopaty, człowieka z doświadczeniem życiowym. Wierzę w terapeutyczną moc aktywnego, akceptującego, empatycznego usłyszenia rozmówcy. Bywa, że polecam odpowiednią mieszankę ziół, olejków eterycznych, wykonuję relaksujący masaż, pokazuję, jak prawidłowo oddychać i wyciszać zgiełk kotłujący się w głowie. Pracuję holistycznie, widząc ciało i ducha, środowisko, korzenie rodzinne, ale też nawyki, niedobory witamin i substancji odżywczych. W procesie konsultacji psychologicznych pracuję w superwizji.

Jestem założycielką firmy „Tak po prostu”, w ramach której prowadzę prywatną praktykę psychologiczną, warsztatową, szkoleniową, fitoterapeutyczną i naturoterapeutyczną. Organizuję i prowadzę warsztaty rozwojowe i relaksacyjne. „Tak po prostu” wywodzi się z przekonania, że im prościej tym lepiej. I dotyczy to wszystkich aspektów życia. W większości przypadków sami sobie bezwiednie utrudniamy i szkodzimy, poprzez styl życia, złe nawyki, niesłużące nam przekonania, w konsekwencji wprowadzając się w pogorszenie zdrowia i kondycji psycho-fizycznej. Prywatnie, jestem zachwycona życiem i tym, że póki jestem – cały czas mogę mieć wpływ na jego jakość. Wciąż i niezmiennie zadziwia mnie fakt, jak wraz ze zmianą spostrzegania życia zmienia się jego odbiór i odczuwanie. Uwielbiam się uczyć, rozwijać, przebywać wśród życzliwych ludzi. Przejmują mnie trudności życia codziennego dzisiejszego świata i funkcjonowania w nim".

TEMATY WYKŁADÓW ONLINE 

 I. HISTORYCZNE PODSTAWY PSYCHOLOGII. WSPÓŁCZESNE PODSTAWY PSYCHOLOGII.
II. BIOPSYCHOLOGIA I NAUKA O UKŁADZIE NERWOWYM, A W TYM: DZIEDZICZNOŚĆ I ZACHOWANIE, TROCHĘ O MÓZGU, UKŁAD NERWOWY ORAZ PODSTAWOWE TERMINY I ZAGADNIENIA. 
III. PSYCHOLOGIA, PODŚWIADOMOŚĆ, MARZENIA.
IV. ROZWÓJ W CIĄGU ŻYCIA. DOROSTANIE. DOROSŁOŚĆ. STAROŚĆ. CZ. 1
V. ROZWÓJ W CIĄGU ŻYCIA. DOROSTANIE. DOROSŁOŚĆ. STAROŚĆ. CZ. 2
VI. WRAŻENIA I ZMYSŁY CO TO TAKIEGO.
VII. O SPOSTRZEGANIU, PERCEPCJI, ROZPOZNAWANIU I UWADZE.
VIII. PACJENT W GABINECIE.
X. BADANIE TAJEMNIC PSYCHIKI I ZACHOWANIA.
damian-danak_foto.jpg

DAMIAN DANAK 

 Z wykształcenia etnolog, z zawodu: muzealnik (Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli), dziennikarz, fotoreporter , edukator architektury (Narodowe Centrum Kultury), wykładowca (Rzeczny Uniwersytet Ludowy), zielarz, etnobotanik (Stowarzyszenie Inicjatyw Proludzkich Entropia). Uwielbiam przebywać w naturze zgłębiając jej tajemnice. W ciągłym niedosycie.
 


POZOSTALI WYKŁADOWCY: 

 


KAŻDY Z WYKŁADOWCÓW PROWADZI SWOJE INDYWIDUALNE TEMATYCZNE ZAJĘCIA NA KURSIE I Z KAŻDYM WYKŁADOWCĄ PRACUJECIE PAŃSTWO INDYWIDUALNIE UCZĄC SIĘ I ODDAJĄC PRZYGOTOWANE ZADANIA. CZAS TRWANIA KURSU TO 12 MIESIĘCY Z MOŻLIWOŚCIĄ WCZEŚNIEJSZEGO UKOŃCZENIA PO ZALICZENIU WSZYSTKICH
PRZEDMIOTÓW. JESLI Z PRZYCZYN LOSOWYCH KURSANT NIE MOŻE UKOŃCZYĆ KURSU W TERMINIE 12 MIESIĘCY MOŻEMY PRZEDŁUŻYĆ DOSTĘP DO PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ.

DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE UKOŃCZENIE KURSU - Zaświadczenie MEN , Certyfikat RP, Suplement oraz KARTĘ ZIELARZA-FITOTERAPEUTY
Na życzenie dokumenty wystawiamy również w języku angielskim i niemieckim - nieodpłatnie. 

CENA: 3800 zł 

RATY:
BEZ UDZIAŁU BANKU ROZKŁADAMY PŁATNOŚĆ NA KILKA MIESIĘCY.
 
DOFINANSOWANIE: 
Przysługuje każdej osobie i jest dofinansowane przez Fundację Amicorum, która jest organem prowadzącym szkołę.
Użyj FORMULARZA  i zapytaj o kwotę dofinansowania w tym miesiącu. Może to być nawet kilkaset złotych.
 

Jak rozpocząć kurs? 

 • Krok pierwszy: kliknij ''FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY''. Wypełnienie formularza nie zobowiązuje do udziału w kursie.
 • Krok drugi: pozwól nam na kontakt z Tobą. Zadzwonimy i przedstawimy wszystkie szczegółowe informacje. 
 • Krok trzeci: kursant uzyskuje informacje dotyczące dostępu do platformy.
 • Krok czwarty:  szkolenie, przekazanie danych potrzebnych do wystawienia Zaświadczenia oraz Certyfikatu.  

KONTAKT ORGANIZACYJNY

Jeśli masz pytania związane z kursem zapraszamy do kontaktu

lub skorzystaj z opcji FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 
Rezerwacja nie zobowiązuje do udziału w kursie.

PO UKOŃCZENIU KURSU WYSTAWIAMY DOKUMENTY ZAŚWIADCZENIE I CERTYFIKAT RP 

CERTYFIKAT ZIELARZ 2

Zaświadczenie ZIELARZ-FITOTERAPEUTA

IMG 0945

 

 

 
 

Terminy

 • 2024-03-01

Nasze kursy i szkolenia iCagenda

Formularz zgłoszeniowy na kurs

5 + 9 =
Nasze akademie to spotkania ludzi pasji, którzy swoje zdrowie,duszę i ciało traktują z należytym szacunkiem.Organizując nasze szkolenia staramy się dołożyć wszelkich starań aby uczestnicy akademii wychodzili i wracali do nas szczęśliwsi, piękniejsi i zdrowsi.
Sprawdż pozostałe wydarzenia w akademiach. Uczestnicząc w nich obniżysz koszty swojego szkolenia.