Laboratoria zielarskie 2024

Laboratoria zielarskie | 7–9 czerwca 2024

Zapraszamy na wyjątkowe Laboratoria Zielarskie, które odbędą się w malowniczej Tamaryndowej Osadzie, położonej na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim, pomiędzy wioskami Dormowem i Łowyniem. Laboratoria zielarskie to wydarzenie, podczas którego natura łączy się z nauką, a każdy z uczestników pogłębi wiedzę o ziołach i ich praktycznym zastosowaniu.

Dlaczego warto?

fot Krzysztof KalembaPodczas warsztatów, uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję do pracy własnej i praktyki pod okiem eksperta. Każdy z Was zostanie wyposażony w indywidualne stanowisko pracy z różnorodnymi laboratoryjnymi akcesoriami, takimi jak kapsułkownica, szkiełka, pipety, wagi i inne, co pozwoli na pełne zaangażowanie w proces tworzenia domowych preparatów zielarskich. Pod okiem doświadczonego prowadzącego Krzysztofa Kalemby, nauczysz się jak przygotować bezpieczne domowe laboratorium zielarskie, jak wykonywać przedmieszki na bazie etanolu, glicerolu, kwasu mlekowego oraz tłuszczu, przygotujesz własne maści lecznicze oraz mydła i kapsułki z ziołami.

Oprócz intensywnej nauki i praktyk laboratorium zielarskiego, program warsztatów przewiduje również spacery ziołowe, podczas których prowadzący omawia napotkane gatunki roślin, a uczestnicy pozyskują surowiec do pracy w laboratorium.

Zapisz się już dziś, ilość miejsc ograniczona.


RAMOWY PLAN LABORATORIÓW ZIELARSKICH

Termin / data: 7 - 9 CZERWCA 2024 (Zajęcia właściwe Sobota i Niedziela)

SOBOTA (8 czerwca):

 • śniadanie
 • domowe laboratorium, kompletowanie sprzętu, zasady bhp, co wykonamy w domowych laboratoriach
 • spacer ziołowy z pozyskiwaniem surowca do laboratorium
 • BHP przetwórstwa, przygotowanie ziół do sporządzenia przedmieszek
 • wykonanie przedmieszki opartej na:
  - etanolu: tinctura i intrakt
  - glicerolu: gliceryt i syrop
  - kwasie: ekstrakt mlekowy
  - tłuszczu: oleum
 • obiadokolacja
 • ognisko

NIEDZIELA (9 czerwca):

 • śniadanie
 • spacer ziołowy
 • podstawy wykonania maści mazideł
 • warsztat wykonania wybranej maści
 • warsztaty z kapsułkowania ziół

PROWADZĄCY: Krzysztof Kalemba

Powiedź Tak, i dołącz

Laboratoria Zielarskie to niepowtarzalna okazja, by w otoczeniu natury, nauczyć się sztuki zielarskiej, zdobyć unikalne umiejętności praktyczne i spędzić czas w sposób zarówno edukacyjny, jak i relaksujący. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów ziół, natury i zdrowego stylu życia. Edycje ubiegłoroczne cieszyły się olbrzymim powodzeniem.

MIEJSCE: Tamaryndowa Osada, Dormowska 4, 64-426 Łowyń  (mapa & lokalizacja)

Gdzie się spotykamy i dlaczego tam

Tamaryndowa Osada zapewnia doskonałe warunki do nauki i praktyki zielarskiej oraz komfortowy wypoczynek. Uczestnicy będą zakwaterowani w przytulnych i komfortowych pokojach z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się również wiele dodatkowych atrakcji, takich jak plac zabaw dla dzieci, basen letni, boisko do siatkówki i badmintona czy staw, idealny do łowienia ryb lub spływów łódką. Może od razu chciałabyś przyjechać z rodziną? Jest taka możliwość, zapytaj o szczegóły.

CENA: 1500 zł* (w cenie 2 noclegi + wyżywienie),
*(cena promocyjna do końca kwietnia, po tej dacie cena 1800 zł)

Jak się zapisać:

Zapisy na Laboratoria zielarskie przyjmujemy poprzez formularz wstępnej rezerwacji lub e-mail: akademia@amicorum.edu.pl (odpowiemy w ciągu 24 godzin).

Może chciałbyś przyjechać z rodziną? Albo potrzebujesz dowiedzieć się większej ilości szczegółów odnośnie wyjazdu? Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania, wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz SMS :)

Telefon kontaktowy: 884 259 184

Każdy z uczestników warszatów otrzyma Certyfikat potwierdzający ukończenie laboratoriów.
Uczestnicy kursu Naturopaty i kursu Zielarza Fitoterapeuty dodatkowo wpis przedmiotu do Suplementu. Zatem tym bardziej warto się zapisać i uczestniczyć w/w zajęciach "terenowych".

Cert laboratoria Średni

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy! Akademia Amicorum

Powiązane wpisy