PROTOKÓŁ ZDROWEGO DNIA

Wielu z Was ma wiedzę dotyczącą zdrowia, jednak czasem przełożenie jej na swoje życie sprawia problemy. A to takie proste !

Czytacie książki, zamawiacie prenumeratę popularnych czasopism o zdrowiu oraz oglądacie zdrowotne programy. I brawo ! Uważamy, że tak właśnie być powinno. Zdobywanie wiedzy o zdrowiu jest podstawą, by móc cieszyć sie życiem. Tym bardziej, że wiemy, że jeśli czytacie ten artykuł to Wasze zdrowie czy Waszych bliskich  nie jest Wam obojętne.

WOSK PSZCZELI

Wosk pszczeli to wydzielina gruczołów woskowych, które znajdują się na spodniej części odwłoka pszczół „woszczanek”. Gruczoły woskowe zbudowane są z komórek gruczołowych nabłonka oraz komórek ciała tłuszczowego. Cztery pary gruczołów znajdują się w przednich częściach pierścieni brzusznych czwartego, piątego, szóstego i siódmego segmentu odwłokowego.

SKRZYP POLNY....KRZEMIONKOWY NAPAR

Skrzy polny - Equisetum arvense jest to roślina wieloletnia wytwarzająca podziemne kłącza, które składają się z wielopiętrowego systemu czarnych rozłogów. Łodygi są sztywen, kruche i puste wewnątrz oraz szorstkie co jesy wynikiem dużej zawartości krzemionki.

Blizna po cesarskim cięciu ? Pszczoła leci na ratunek !

Blizna po cesarskim cięciu, wypadku czy operacji oddziałuje nie tylko na nasze ciało, ale również na psychikę. Najnowsze metody stosowane w medycynie estetycznej, apitarepii i kosmetologii dają nadzieje nawet osobom, które posiadają blizny od wielu lat.

Już jest... WROTYCZ !

Tanacetum vulgare - Wrotycz zwyczajny. Wieloletnia roślina z rodziny astrowatych o licznych łodygach, wzniesionych i sztywnych. Potrafi osiągnąć do 1,5 m wysokości. Liście są duże i pierzaste. Kwaty drobne i złocisto-żółte.

ASHWAGANDHA - adaptogen na szóstkę !

Ashwagandha zwana "indyjskim żeń-szeniem" jest adaptogenem, który zasluguje na wyróżnienie. Dlaczego ? Przeczytajcie sami.

PROPOLIS - ANTYBIOTYK WSZECHCZASÓW

Propolis to żywicza substancja zbierana i przetwarzana przez pszczoły. Zawiera około 300 składników aktywnych. Propolis stanowi bogate źródło mikro i makro elementów, enzymów i 17 aminokwasów oraz witamin z grupy B, PP, D, E, C, a także biopierwiastki. 10% jego składu stanowią bioflawonoidy.

MAGNEZ - PIERWIASTEK ŻYCIA

Jaką rolę pełni magnez dla komórek, tkanek i organów człowieka?

LEŚNE KĄPIELE

Koncepcja leśnych kąpieli wywodzi się z Japonii, gdzie nazywa się je shinrin-yoku, co oznacza "zanurzenie w leśnej atmosferze". Leśna Kąpiel jest świadomym przebywaniem w lesie w celu odzyskania i wzmocnienia własnego zdrowia.  Leśne powietrze wypełnione jest leczniczym terpenami.

POMYSŁ NA PREZENT - VOUCHER SZKOLENIOWY

Zbliżają się urodziny ? Szukasz pomysłu na prezent ? Chciałbyś komuś podarować coś wyjątkowego ?

CO SPRZYJA ZDROWIU I WITALNOŚCI ?

Z dziennika Naturopaty... "Zdrowie i choroba w ujęciu psychologicznym".

NAWŁOĆ - właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne

Nawłoć jest rośliną, którą często można spotkać na polanach i łąkach. Jej intensywnie żółte kwiatostany szczelnie pokrywają przestrzeń i są widoczne z daleka.